1396-05-15 10:53
نشست ملی  انجمن ام اس ایران

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 11 و 12 مرداد ماه اولین همایش ملی انجمن ام اس ایران در سال 1396 با حضور مدیران عامل انجمن های ام اس سراسر کشور در استان اردبیل برگزار شد در این همایش دو روزه علاوه بر مدیران عامل انجمن های ام اس دکتر محمدعلی صحرائیان چهره شناخته شده علمی و نایب رئیس انجمن ام اس ایران نیز حضور داشت. و صحبت هایی ایراد نمود که در ذیل می اید:

 

خاص شدن بیماری ام اس مهمترین خواسته انجمن ام اس ایران است.


همایش ملی انجمن ام اس ایران با حضور مدیران عامل انجمن‌های ام اس سراسر کشور به مدت دو روز در اردبیل در حال برگزاریست.

در نخستین روز این همایش دکتر محمد علی صحرائیان نایب رئیس انجمن ام اس ایران اظهار کرد: به جهت ارائه هرچه بهتر خدمات برای بیماران ام اس، خاص شدن این بیماری اصلی‌ترین درخواست انجمن ام اس ایران است.

وی بیان کرد: در ایران حدود 60 هزار بیمار مبتلا به ام اس وجود دارد که این آمار در نواحی کشور متفاوت است که در هر 100 هزار نفر 100 نفر  مبتلا به ام اس می‌باشد.

صحرائیان در اشاره به آمار مبتلایان به ام اس ایران در  مقایسه با سایر کشور‌ها  اذعان داشت: آمار مبتلایان به ام اس در ایران در مقایسه با کشور‌های منطقه زیاد است و‌ در مقایسه با کشور‌های اروپایی شیوع کمتری را شاهد هستیم.

نایب رئیس انجمن‌ ام اس ایران تصریح کرد: بیمار ام اس علاوه بر دارو درمانی گاها نیاز به حمایت‌های روحی و عاطفی نیز دارد که ممکن است این حمایت‌ها در مطب قابل انجام نباشد به همین سبب برای کاهش فاصله بین پزشک و بیمار باید کارهای اساسی انجام بگیرد.

 

این همایش در سال دوبار برگزار می شود که یک نوبت آن به میزبانی تهران می باشد.

نظر شما