1393-07-27 16:50

همواره قلب‌هایی بوده اند که تنها به تپیدن بسنده نکردند و تا با قلب های دیگر هم آوا نگشتند، دست از تکاپو برنداشتند... و همواره دست‌هایی بوده اند  که تا دستان دیگر را به یاری نفشردند، از پا ننشستند و گام‌هایی بوده اند که تا سکوتی را در هم نشکستند، آرام نگرفتند. و این هر سه، انسان هایی را میسازند که هرگز در قاموس‌شان یأس و نومیدی معنا نشده است و هر فصلی از آن که باز می شود نمودی دیگر از عشق، تلاش و گذشت خودنمایی می‌کند.
سرانجام این‌چنین عشق و تلاشی بود که منجربه تشکیل اولین هسته های انجمن ام اس در سال 1377 شد و پس از آن نیز این چشمه آنقدر جوشید و خروشید ، آنقدر فغان زد و زمزمه کرد و آنقدر توفانی شد و آرام گرفت تا بدانجا رسید که امروز انجمن ام اس ایران بعنوان چهل و یکمین عضو در فدراسیون بین المللی ام اس (MSIF) پذیرفته شده است.
پیمودن این کوره راه آسان نبود. نقطه آغاز آن صفر مطلق بود و خط پایان، دست نیافتنی می نمود. آنچه موجب دلگرمی می شد این بود که با هرگام یاران تازه ای به جمع قبلی می پیوستند.
حضور فعالانه در جشنواره‌ها، شرکت در نمایشگاه‌‌های کتاب و نقاشی و برنامه‌های خیریه، برگزاری مراسم مولودی خوانی، دعوت از خیرین، تهیه صندوق کمک‌های مردمی، گشایش حساب های ریالی و ارزی، جلب نظر مسئولین، طلب یاری از دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، همه و همه تلاشی بود گرچه گاهاً ناموفق، اما موجی بود که نباید آرام میگرفت.
آنچه این میان نگران کننده بود، روند فزاینده ابتلا به ام اس بود و لذا پژوهش برای یافتن علت بیماری و درمان آن، مهمترین هدف انجمن قرار گرفت بطوریکه پس از اخذ مجوز فعالیت از نیروی انتظامی ج.ا.ا با شماره ثبت 11826، مورخ 23/12/78   کمیته علمی با اهداف ذیل تشکیل شد:

1) تشکیل و تکمیل بانک اطلاعاتی

2) اطلاع رسانی   به بیماران و همه آحاد جامعه جهت از بین بردن اندیشه های نادرست در خصوص این بیماری

 

3) انجام پروژه های تحقیقاتی برای دست یابی به علت بیماری و درمان آن، برگزاری کنگره های سالانه بین المللی  ام اس ، تهیه بروشورها، چاپ نشریه "پیام ام اس" برپائی سخنرانی ها و جلسات مشاوره، تأسیس بخش فیزیوتراپی.

نهایتاً این قافله در سال 1380 میزبان دو نماینده از جانب فدراسیون بین المللی ام اس شد و نتیجه این دیدار، عضویت انجمن ام اس ایران در این فدراسیون بود. امروز با افتخار اعلام می داریم که در سراسر کشور 18000 بیمار عضو این انجمن می باشند و این درخت تنومند با داشتن 17 شاخه در استان های مختلف کشور، سایه ای پهناور گسترده است که امیدواریم عزیزان مبتلا به ام اس در آن بیاسایند.
از افتخارات دیگر این انجمن آن است که امروز هزینه داروها از 2 میلیون تومان در ماه به ماهانه حدود 150000 تومان تقلیل یافته است.
اما هنوز راه زیادی در پیش است و این مجموعه نیز نمونه دیگری است از این تلاش های پایان ناپذیر، و برگ سبزی است که تقدیم می شود.

-به کلیه عزیزان مبتلا به ام اس

 

-به آنان که با علم خویش تنی دردمند را تسکین می دهند

 

 

-و به آنان که در سایه تلاش خالصانه خود خسته دلان را نوید گلزار می دهند.

نظرات

علیرضا دادگر :
1394-03-31 12:51
با سلام
بیماران ام اس در شهرستان ایرانشهر راهنمایی می خواستند که خود را که در حال حاظر پراکنده هستند ساماندهی کنند و یا بتوانند از مشارکت سازمان ها و افراد خیر و پزشکان علاقمند در این زمینه استفاده کنند اما متاسفانه هیچگونه اطلاعیی در ابن خصوص ندارند ممنون میشوم اگر در خصوص قدم های اولیه راهنمایی فر مایید.بنده به عنوان یکی از پزشکان اینجا حاظر به همکاری در حد توانم هستم.
با سپاس
دکتر علیرضا دادگر رادیولوژیست
09155472395
admin :
1394-04-01 08:01
علیرضا دادگر
سلام دوست عزیز، برای راهنمایی بیشتر با ساختمان شماره 2 انجمن ام اس ایران واحد استان ها تماس حاصل نمائید.
021-88216502
دعای خیر بیماران بدرقه راهتان

نظر شما