1394-03-25 12:12

مراسم روز جهانی ام اس در مشهد

 

مراسم روز جهانی ام اس در مشهد در محل همایش های تالار رازی دانشکده پزشکی سابق برگزار گردید.

 

در این مراسم جمعی از بیماران به اتفاق خانواده های محترم شان و تنی چند از پزشکان مغز و اعصاب خراسان رضوی و همچنین مدیر عاملین انجمن ام اس مشهد دکتر میکخواه و دکتر اعتمادی و همچنین خانم نصیری مدیر داخلی انجمن ام اس مشهد حضور داشتند.

در آغاز مراسم بعد قرائت قرآن کریم آقای دکتر نوریان دقایق کوتاهی با بیماران در مورد بیماری و اینکه چگونه با این بیماری کنار بیایند گپ و گفتگو داشتند.

 

پس از سخنرانی دکتر نوریان در چند پارت مختلف تک خوانی به صورت اشعار طنز توسط یکی از اعضای فعال انجمن برگزار شد.

در این همایش مسابقه طنز کوتاهی توسط مجری محبوب انجمن نیز برگزار گردید و در آن مسابقه از سه تن از آقایان حاضر در سالن درخواست شد تا داوطلبانه به صحنه بیایند و در این مسابقه اشعار و آشپزی و ... را به صورت پانتومیم اجرا نماید، گرچه مسابقه جنبه برد و باخت نداشت اما شاد بود و دقایق شادی را برای حضار مهیا کرد.

 

بعد از مسابقه یکی از بیمارن بسیار فعال و شاعره به نام انجمن به سخنرانی پرداخت و شعر بسیار زیبایی برای حضار از طرف این بیمار ارجمند که سروده خودشان بود خوانده شد.

 

بعد از شنیدن سروده ی شاعره ی توانمند خانم نماینده بیماران ام اس مشهد چند لحظه ای پای تریبون رفتند و دقایقی در مورد ام اس و گاهی مزیت های این بیماری سخترانی کردند و به حضار گفتند که ممکن است ام اس گاهی باعث ناراحتی و نگرانی بشود و باعث شود تا زندگی عادی و ملایم مان دچار دگرگونی هایی شود مثلا ممکن است امروز بسیار خوشحال باشیم ولی با گوچکترین فکر و درگیری های ذهنی ممکن است دچار آسیب های حرکتی و ... شویم که این مسئله زیاد مهم نیست و نباید در زندگی عادی ما حدشه ای ایجاد نماید. حاضرین نیز از سخن های شیرین شان بهره مند شدند.

 

پس از صحبت های خانم نماینده آقای دکتر نیکخواه به سخن رانی در رابطه با روز جهانی و شعار سال 2015 با مضمون Who help you to be stronger than MS? (چه کسی به تو کمک می کند که از ام.اس قویتر باشی ؟) صحبت کردند و توضیحاتی در مورد این دادند که واقعا به نظر یک بیمار ام اس چه کسی می تواند کمک کننده اصلی به بهبود دادن فرد باشد و در پایان توضیحاتی در مورد برخی مسائل انجمن پرداختند.

 

پس از سخنرانی دکتر نیکخواه گروه نوازندگان سنتی به هنر نمایی پرداختند به صورتی که در ابتدا تک نوازی دف و سپس دوتار و دف به همراه تک خوانی پرداخته و در پایان با نیایش شیرین امام مهربانی ها امام رضا (ع) مراسم به پایان رسید.

 

نظر شما