انجمن ام اس ایران در نظر دارد جهت استفاده از تجارب بیماران ام اس عزیز دلنوشته های جالب و خواندنی آنها را از بیماری ام اس دریافت و در

فضاهای اطلاع رسانی (سایت، تلگرام ، اینستاگرام و وات ساپ )منتشر نماید .

از بیماران تقاضا میشود در صورت تمایل دلنوشته های خود را همراه با نام و شماره عضویت به آدرس تلگرام p_rahmani@ ارسال نماید.

لازم به ذکر است که نام و مشخصات شما به هیچ عنوان درج و اعلام نمیگردد


مسائل جنسی از نظر میزان اهمیت در ردیف مسائل درجه یک زندگی زناشویی قرار دارد. کارکرد اولیه رابطه ی جنسی زناشویی  نیز همان احساس لذت مشترک است که صمیمیت را افزایش داده، آن را عمیقتر می سازد و در برخورد با فشارهای زندگی و ازدواج، در حکم کاهش دهنده ی تنش عمل می کند. رابطه ی جنسی در اصل،  پیوند زناشویی خاصی را پدید می آورد و به ارتباط زوجین با یکدیگر شور و شوق می بخشد.  بررسیها هم نشان میدهد که شایعترین مشکل جنسی زنان مبتلا به ام اس، اختلال ارگاسم و میل جنسی می باشد که بروز اشکال درهر دو مورد اثرات منفی بر زندگی زناشویی دارد.
با توجه به اینکه در کشور ما آمار بیماران ام اس در حال افزایش است، توجه به مسایل و مشکلات این بیماران و ضرورت مداخله در زمان مناسب با توجه به  نوع بیماری، اهمیت خاصی دارد این پرسشنامه که در اختیار شما قرار میگیرد بر اساس همین هدف طراحی شده همچنین اگرنوروفیدبک و ذهن آگاهی  که یک درمان غیر دارویی و غیر تنهاجمی هست، بر عملکرد جنسی موثر باشد کمک زیادی به بیماران ام اس خواهد شد.

تحقیق زیر در جهت بهبود مشکلات جنسی در بیماران عزیز مبتلا به ام اس در مرکز تحقیقات ام اس انجام می گیرد.
این تحقیق مخصوص خانمها بوده و توسط خانم دکتر علمداری با روش نوروفیدبک سعی در بهبود این مشکلات دارد.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd84sG40N6yb0TOtcFGs2-Js4pyOaPxqH97ZO7N7dinHmnjfg/viewform?usp=sf_link 

فدراسيون ووشو و انجمن و مرکز تحقيقات ام اس ايران در تاریخ ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری  در راستای مسئولیت اجتماعی و به منظور پيشگيري و درمان بيماري ام اس و گسترش ورزش در گروه بيماران ام اس، امضا کردند.

در مراسم امضاي اين تفاهم‌نامه امير صديقي رئيس فدراسيون ووشو، عبدالحسين هوشمند مديرانجمن ام اس ايران و عبدالرضا ناصر مقدسي رئيس مرکز تحقيقات ام اس حضور داشتند.

در مطالعات انجام شده مشخص شد که تايچي براي حفظ تعادل، آگاهي از بدن و روحيه براي بيماران مبتلا به ام‌اس بسيار مفيد است. از همين‌رو مقرر شد تفاهم‌نامه‌اي منقعد شود تا هم روند پژوهش‌ها در ايران نيز تحت نظارت مرکز تحقيقات ام‌اس مدون‌تر شود و هم فدراسيون ووشو با همکاري انجمن ام‌اس برنامه‌هاي آموزشي و کمک‌آموزشي منسجمي را آغاز کند.

بايد به اين نکته اشاره کرد که ايران در ميان تمامي کشورهاي خاورميانه بيشترين ميزان آمار ابتلا به ام‌اس را دارد که عمده‌ گروه سني اين بيماران بين 20 تا 40 سال است. در اين ميان اضطراب و استرس و زندگي مدرن مهم‌ترين عوامل ابتلا به ام‌اس محسوب مي‌شوند.